Lokalita

MILOVICE

Milovice jsou atraktivní lokalitou pro bydlení, podnikání i aktivní odpočinek, jsou nejrychleji rostoucím městem ve Středočeském kraji.

Město Milovice je vzdálené pouhých 40 km severovýchodně od centra Prahy, s blízkým napojením na dálnici D11 a rychlostní silnici R10 a také s velmi dobrou dostupností veřejnou dopravou. Z města vedou autobusové linky Pražské integrované dopravy do Benátek nad Jizerou, Lysé nad Labem, Mladé Boleslavi a Nymburka. Vlakovým spojením je město propojeno s Prahou více než 40 spoji denně v rámci pražského systému Esko.

Město Milovice má veškerou občanskou vybavenost:

  • dostatek škol – základní školy s družinami a nabídkou kurzů pro děti, moderní mateřské školy a uměleckou školu
  • obchody, služby, restaurace a cukrárny
  • dostupnou lékařskou péči – praktického lékaře, dětského lékaře, zubního lékaře, gynekologii, fyzioterapii, ORL ordinaci, oční ordinaci, logopedii a veterinárního lékaře, ve výstavbě je nová poliklinika
  • sportovní a relaxační vyžití, lesopark s cyklostezkami a možnostmi houbaření
  • dostatek zeleně, lesů a stromů

Milovice mají bohatou historii –  první zmínka o městě je z roku 1396. Její nedílnou součástí je vznik vojenského újezdu Mladá v roce 1904. V Milovicích postupně působily armády rakousko-uherská, československá, německá a sovětská. Revitalizace Milovic začala po odchodu sovětské armády a změnila zásadním způsobem tvář města. Počet obyvatel od té doby stále narůstá. V současnosti zde žije přibližně 12 tisíc obyvatel.

K místním kulturním památkám patří například kostel sv. Kateřiny Alexandrijské a Italský vojenský hřbitov.

Město také nabízí nadstandardní zábavu pro děti i dospělé –  zábavní park Mirakulum, ve kterém najdete 10 hektarů originální zábavy nejen pro nejmenší, tankodrom Milovice, Paintball club, nový Relax Park, inline dráhu, workoutové hřiště s fitness prvky, hřiště na pétanque, množství cyklostezek a další.

To, že jsou Milovice městem v zeleni, potvrzuje přírodní rezervace, která byla na části území vyhlášena v roce 2002. Důvodem ochrany je výskyt některých vzácných a chráněných druhů živočichů a rostlin. Chráněné území o rozloze 69,21 hektarů se nachází severně od centra Milovic. V roce 2005 byla přírodní rezervace zařazena do Národního seznamu evropsky významných lokalit. Pro milovníky přírody může být zajímavé, že se zde nachází řada vzácných a ohrožených brouků z řad chroustků, střevlíků, drabčíků, nosatců či chrobáků, kteří se nikde jinde už nevyskytují. Nejcennějším druhem je kriticky ohrožený modrásek hořcový Rebelův (Maculinea alcon rebeli), který je vývojově vázán na zde rostoucí hořec křížatý. Od roku 2015 je pak možné navštívit rezervaci divokých koní, zubrů a praturů.

Za zmínku také stojí skutečnost, že jsou v Milovicích pořádány známé festivaly, které přitáhnou mladší, ale i starší ročníky za hudbou i z dalekého okolí, a to největší multižánrový festival v celé České republice Votvírak a drum and bassový festival Let It Roll.

Milovice prostě nabízí komfort klidného bydlení, zábavy, odpočinku a přírody na jednom místě jako málokteré město v těsné blízkosti Prahy.